Anahtar Teslim Projeler

Perlit Genleştirme Tesisleri

Genper tarafından imalatı yapılan modern ve yüksek kapasiteli perlit genleştirme tesisleri yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerimize satışı gerçekleşmekte olup bu perlit üretim hatları anahtar teslim proje olarak müşterilerimize yerinde teslim edilmektedir. Genper; perlit tesisleri imalatında 30 yılı aşan tecrübesi, güvenilirliği, garantili ve kaliteli hizmet anlayışı ile müşterilerine satış öncesi ve sonrasında her türlü teknik destek sağlamaktadır.

Perlit üretim hatları imalatı yapılırken, sistemde kullanılan tüm malzemeler yüksek kalitede ve ısıya dayanıklı olarak tercih edilmektedir. Standart olarak üretimi yapılan genleştirme tesisleri 1 ton / saat üretim kapasitesine sahiptir. Firma yurt içi ve yurt dışında kurulumu gerçekleştirilen birçok perlit tesisi referansına sahiptir. Üretilen tesisler tüm dünya ülkeleri standartlarına uygundur.

ÜRETİLEBİLECEK ÜRÜNLER

Mikronize Perlit (Filtre Perliti) : 70-120 kg/m3
Kriyojenik Perlit : 40-50   kg/ m3
İnşaat Perliti : 50-60   kg/m3
Tarım Perliti : 60-80 kg/ m3

Tank Projeleri (Krıyojenik Izolasyon Projeleri)

Genper sahip olduğu 12 adet mobil genleştirme fırınları ile 1990 yılından bu yana 85 ‘in üzerinde bir çok yerel ve uluslararası tank ve Cold Box projelerini başarıyla gerçekleştirmiştir. Perlit izolasyonu yapılacak projelerde mobil tesisler proje sahasına kurularak gerekli ham perlit yerinde üretilip vakum sistemi ile direk olarak sisteme kriyojenik perlit dolumu yapılmaktadır. Bu yöntem ile perlitin nakliyesi sırasında oluşabilecek rutubet ve nem alma riski önlenmekte ayrıca manuel dolumlarda tank cidarına doldurulan perlitin aralarında oluşabilecek küçük boşluklardan kaynaklanan buzlanma engellenmektedir.