Hakkımızda

KURUMSAL

Genper Genleştirilmiş Perlit San. Ve Tic. A.Ş İstanbul da kurulu tesisinde 1980 yılından beri başta filtre olmak üzere inşaat, tarım, tekstil vb. alanda sanayinin birçok dalında kullanılan genleştirilmiş perlit üretimi yapmaktadır. Yılda yaklaşık 10 000 Ton perlit üretmektedir.

Deneyimli ve eğitimli personeli ve modern tesisi ile hizmette ve üretimde kalite felsefesini; müşteri memnuniyeti sağlamak, hiçbir koşulda kaliteden ödün vermemek, daima insan ve çevre sağlığına önem vermek olarak  benimsemiştir.

Yurtiçinde ve yurtdışında; CE sertifikalı 12 adet mobil fırınlarıyla ve uzman kadrosuyla, Doğalgaz, Oksijen, Azot vs. Tankların perlit dolumlarını yapmakta ve modern perlit genleştirme tesisleri kurmaktadır.

Ayrıca Kütahya Organize Sanayi Bölgesinde Genper Genleştirilmiş Perlit San. Ve Tic. A.Ş adı altında Türkiye’nin en büyük genleştirme tesislerinden birini 2009 yılında faaliyete geçirmiştir. Bu tesisin de kapasitesi yıllık yaklaşık olarak 8 000 Tondur.

Kütahya’daki fabrikamıza 27 km uzaklıktaki perlit maden sahamızdan çıkarılmakta olan ham perlitin tasnifi yapıldıktan sonra gerek yurtiçine gerekse yurt dışına  satışı yapılmaktadır.

Kütahya`daki perlit  sahamızın yatırım süreci 1 yılda ciddi bir yatırım ve emek sonucu tamamlanmış olup ürettiğimiz ham perlit gerek kalitesi gerek yüksek genleşme oranıyla tüm Türkiye `deki potansiyel alıcıların ilgisini çekmiştir.

Ham perlit üretimine yakın zamanda başlamasına rağmen firmamız çok kısa sürede genleştirilmiş perlit sektöründeki başarısını ham perlit tedarikçisi olarak ta yakalamayı başarmıştır.

Firmamız faaliyet gösterdiği sektörde maksimum verimlilik ve yüksek kalite ilkesi ile çalışmakta,sektördeki diğer şirketler arasında yerini daha da ileriye taşımayı hedeflemektedir.

Misyonumuz

 • Müşterilerimize en yüksek kalitede ürünleri en uygun fiyat ile sunmak .
 • Yenilikçi bir kurum anlayışı ile tüm müşterilerimizin beklentilerini doğru bir şekilde en kısa 
  sürede karşılamak .
 • Çevre dostu ürünlerimizle toplumsal sorumluluğumuzun bilincinde çevreye duyarlı ,temiz ve 
  sağlıklı üretim yapmak
 • Doğal kaynaklarımızı korumak ve en verimli şekilde kullanmak .
 • Maden kaynaklarımızın toplum ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde işlenmesi ve sanayide kullanıma 
  hazır hale getirilmesini sağlamak ,
 • Ülkedeki madenlerimizin ihracat potansiyelini artırmak, uluslararası sektörlerde pazar oluşturmak ,
 • Ülke kaynaklarımızın dünya ticaretinde önemli bir konuma gelmesini sağlamak ve böylece ülke
  ekonomisine katkıda bulunmak ,
 • Madencilik Sektörüne ihtiyaçlara cevap verebilecek  teknik elemanlar yetiştirmek ,

 

Vizyonumuz

Kurumsal gelişimi, kalitesi, güvenilirliği, profesyonel ekibi ve müşteri memnuniyetine verdiği değer ile Madencilik
sektöründe lider olmaktır.