Grup Şirketleri

Genper Genleştirilmiş Perlit San. ve Tic. A.Ş

Firma faaliyetlerine 1980 yılında başlamış olup Türkiye’nin en eski genleştirilmiş perlit üreticilerinin başında gelmektedir.

İstanbul’da yer alan bu tesiste her sektöre uygun genleştirilmiş perlit üretilmektedir. Sektördeki uzun yıllar süren varlığıyla birçok yerel ve uluslararası müşteriye sahip olan şirket ayrıca perlit alanında her türlü AR-GE çalışmasına destek vererek yeni sektörlerde perlit kullanımını teşvik etmektedir. Tesisin mevcut genleştirilmiş perlit üretim kapasitesi yıllık 20.000 tonun üzerindedir.

Genleştirilmiş perlit üretiminin yanı sıra, talep halinde anahtar teslim genleştirme tesisleri Genper tarafından uzman ekibiyle kurulmakta, yurt içi ve yurt dışına üretim hatları tedarik edilebilmektedir. Tesis kurulumu firmanın faaliyet alanına zenginlik katmış, müşterilerinin her türlü talebine cevap verebilmesine olanak sağlamıştır.

Şirketin diğer bir önemli faaliyet alanı ise sahip olduğu 12Adet mobil genleştirme fırınları ile Cold Box, Doğalgaz, Oksijen, Nitrojen tanklarının izolasyonunu proje sahalarında anahtar teslim proje olarak gerçekleştirmektir.

Genper Madencilik San ve Tic. Ltd. Şti.

Firma 2006 yılında faaliyete başlamış olup özellikle perlit madeni çıkarma, kırma, eleme, tasnif etme ve işleme konusunda faaliyet göstermektedir. Perlit rezervi açısından oldukça zengin olan lisanslı perlit sahalarından çıkarılan ham perlit ürünleri hem kalite hem de genleşme oranı bakımından tüm dünyadaki perlit ocaklarıyla rekabet edebilecek durumdadır. Ayrıca işletilen perlit ocakları oldukça homojen bir yapıya sahip olup düşük sıcaklıkla genleştiğinden müşterilere enerji tasarrufu da sağlamaktadır. Kırma eleme tesisinde üretilen çeşitli boyutlardaki ham perlit ürünleri müşteri talebine göre üretilip, paketlenerek ve gerekli tüm kalite kontrol süreçleri konusunda uzman kişilerce laboratuvarlarımızda yapıldıktan sonra dünyanın her yerine ihraç edilmektedir. Türkiye’nin perlit kalitesinin tüm dünyada kabul görmesi ve rezerv açısından dünyada en zengin sahalara sahip olması ham perlite olan ilgiyi artırmış ve ürünün dünya pazarındaki ihracat potansiyelini de büyük ölçüde artırmıştır.

Kütahya Organize Sanayi Bölgesinde bulunan kırma eleme tesisimiz yaklaşık 300.000 ton yıllık üretim kapasitesine sahiptir.

Ayrıca bu tesiste ham perlit kırma eleme tesisine ilave olarak konumlandırılmış perlit genleştirme ünitesinde her çeşit ve sektöre uygun genleştirilmiş perlit üretimi yapılmaktadır. Bu tesisin üretim kapasitesi 5000 tonun üzerindedir.

Ore Perlit San. ve. Tic. Ltd. Şti

2013 Yılında faaliyete başlayan firma başta tarım perliti olmak üzere genleştirilmiş perlit üretmektedir. Özellikle seralar, fide yetiştiricileri ve organik tarım uygulamaları yapan müşterilerimiz Antalya’da bulunan tesisimizden perlit tedarik etmektedirler.

GPM Dış Ticaret A.Ş.

Her türlü maden ve mineral ihracatı yapmak ve özellikle dış ticaret konusunda faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.